Boekkunstbeurs Leiden – 7/8 november 2009

Collectorsitem – een serie van 5 boekenleggers, gemaakt voor de Boekkunstbeurs 2009.
Tijdens het weekend van zaterdag 7 en zondag 8 november 2009 staat de Pieterskerk in Leiden weer in het teken van het boek. Dan vindt de jaarlijkse Boekkunstbeurs plaats, georganiseerd door de Stichting Drukwerk in de Marge en de stichting Handboekbinden.
Op deze beurs is een ruim aanbod te zien van fraaie met de hand gebonden boeken, volgens traditionele technieken vervaardigd drukwerk, sublieme staaltjes van kalligrafie en allerlei kunstzinnige voortbrengselen in papier.
Margedrukkers tonen hun uitgaven, vaak gedrukt op oude persen met historisch materiaal. Die uitgaven variëren van plano’s met een enkel gedicht tot kunstenaarsboeken. De oplagen zijn klein en er wordt veel aandacht besteed aan het samenspel tussen letter, papier en vormgeving.
Handboekbinders zullen allerlei voorbeelden van hun activiteiten tonen.
Wie zelf al actief is, of zin heeft om het te worden, kan terecht bij de vele stands waar boekbindmaterialen, kalligrafiebenodigdheden en boeken over de verschillende technieken verkrijgbaar zijn. Ook zijn er papierhandelaren uit binnen- en buitenland.
Er zijn diverse demonstraties, o.a. boekdrukken, marmeren en papierscheppen.
De Pieterskerk bevindt zich op loopafstand van het station Leiden Centraal.
De Boekkunstbeurs is voor het publiek geopend:
zaterdag van 10:00 – 17:00 uur
zondag van 11:00 – 16:00 uur
De toegangsprijs bedraagt € 5,-?Kinderen tot 12 jaar gratis.
- Website Drukwerk in de marge.
- Website Stichting Handboekbinden.
