30 dagen SPANNEND! – dag 2 – ‘Alibi’ de spannendste boekhandel in Amsterdam gaat sluiten!

Een gruwelijk einde in de Willemstraat – onder deze titel bracht de AVRO in de actualiteitenuitzending Eén Vandaag het bericht dat thriller-boekhandel Alibi, Willemstraat 21, in Amsterdam gaat sluiten.

Inez Abell verkocht in haar ’thriller-boekhandel Alibi’ alleen spannende boeken. Engels en Nederlands, nieuw en tweedehands. Alle oorspronkelijk Nederlandstalige misdaadboeken van Belgische en Nederlandse auteurs. Ook true crime en oude drukken. Een eldorado voor liefhebbers en verzamelaars.

Maar het spannende boek werd steeds populairder. De spannende boeken liggen nu bij de Bruna en in de supermarkt voor het grijpen. Elke ‘DaVinci’-hype levert weer een nieuwe stroom klonen op. Deze toenemende populariteit maakte het voor Inez steeds moeilijker om het hoofd boven water te houden.

Tijdens de maand van het spannende boek 2006 plaatste zij al een Open Brief op haar website, waarin duidelijk werd dat de ware suspense, en daarmee haar winkel, het steeds moeilijker kreeg.

boekh_alibi.jpg

Een droevig bericht op deze tweede dag van de Maand van het Spannende Boek.

Het ‘item’ is hier te zien: Eén Vandaag – uitzending 1 juni 2007.



Leave a Response